Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Fruti që qetëson nervat dhe përmirëson humorin

Fruti që qetëson nervat dhe përmirëson humorin

0 Komentet 🕔11.07.2014 - 10:43

Dëshironi që të këni një humor të mirë edhe pas një zënke? Atëherë kjo është e mundur.

Ngrënia e bananeve është “ilaçi” kundër depresionit dhe qetëson nervat dhe ndihmon trurin. Në sajë të dobive të saj, ky frut përdoret nga sportistët për rikuperimin e energjive.

Një studim amerikan i publikuar në revistën shkencore “Journal of Neuroscience Letters”, ka treguar se potasi i cili gjendet te ky frut e mbron trurin nga radikalet e lira, duke e mbajtur më të ri dhe më të stërvitur.

Banania përmban vitaminën B, e cila bën që të ndjeheni më të lehtësuar. Triptofani që gjendet te bananet, është një aminoacid i cili vepron me serotoninën dhe shërben për të përmirësuar humorin dhe për të mbrojtur nga depresioni.

/ Izabela Zavalani /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Shiu!
14°/9°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Bore!
1°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
17°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Pjesërisht vranët
16°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr