Francezi Evra një hap më afër Juves

0

Juventusi është vetëm një hap larg mbrojtësit francez të Mançester Junajtid, Patris Evra.

Kampionët e Italisë janë në fazën finale të bisedimeve dhe pritet që gjatë orëve të ardhshme ta zyrtarizojnë lojtarin e “djajve të kuq” si blerjen më të fundit.

Mbrojtësi i majtë, që ka edhe një vit kontratë me “djajtë e kuq”, nuk dëshiron ta vazhdojë karrierën në Angli, prandaj Juventusi i ka ofruar 7 milionë euro për dy sezone plus një milion klubit të Junajtid.

/ Dorjan Gjepali /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here