Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Franca mbështet Shqipërinë në BE

Franca mbështet Shqipërinë në BE

0 Komentet 🕔23.06.2014 - 12:50

Ambasadorja franceze, Kristin Moro ka vizituar qytetin e Korçës nga ku u deklarua optimiste për vendimin e BE-së për Shqipërinë: “Kryeministri juaj ka qenë së fundmi në Francë ku ka takuar Presidentin e Republikës franceze. Ky takim ka kaluar në mënyrë shumë të ngrohtë dhe shumë pozitiv për Shqipërinë.

Presidenti i Francës ka thënë që Franca e mbështet Shqipërinë në rrugën e saj, ndërsa vendimi është kolektiv dhe do të merret javën që vjen nga KE-ja. Atë do ta shohim në fundjavë, ndaj urimet më të mira për Shqipërinë. Në fakt, Shqipëria nuk po ndalon duke shkuar drejt statusit të vendit kandidat”, u shpreh ajo.

Gjithashtu, ambasadorja shtoi se operacioni i ndërhyrjes së policisë së shtetit është shumë i rëndësishëm për Shqipërinë dhe se ky është i pari veprim në serinë e shumë veprimeve të tjera që do të vazhdojnë në një kohë më të shtrirë në Lazarat dhe në vende të tjera.

/Luljeta Halimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
17°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
18°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Pjesërisht vranët
14°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
18°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
6°/1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Mostly Cloudy
11°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Clear
12°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr