Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Fotoja e pensionistit grek, biznesmeni nga Australia i ofron ndihmë

Fotoja e pensionistit grek, biznesmeni nga Australia i ofron ndihmë

0 Komentet 🕔09.07.2015 - 11:53

Fotoja e një pensionisti grek të ulur në tokë, i cili kishte shpërthyer në lot nga pritja e gjatë, e kotë dhe e lodhshme para bankës pa mundur të marrë pensionin e tij, ka bërë që shumë njerëz në botë të ndjenin dhembshuri dhe ta shihnin atë si një element i fortë i krizës së thellë që ka pushtuar Greqinë.

Pasi kjo foto bëri xhiron në të gjithë botën falë internetit, për këtë pensionist erdhi një ndihmë e papritur nga një vënd i largët siç është Australia. Kjo foto u pa nga një sipërmarrës me origjinë greke i quajtur James Koufos, i cili ka vendosur t’i vijë në ndihmë të moshuarit të pashpresë, duke i paguar për 12 muaj pensionin. Biznesmeni ka kërkuar ndihmën e miqve të tij për të ndihmuar pensionistin grek.

Biznesmeni shkruan në Facebook se:” 170 euro në muaj? Unë do t’i jap 250. Sepse nuk do të lejoja kurrë që të shoh në gjëndje të tille një grek krenar që ka punuar fort gjithë jetën, të vuaj dhe të vdes urie”. Ai kërkon ndihmë për të kontaktuar me pensonistin në mënyrë që ta ndihmojë.

/Rovena Mydini/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
34°/23°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
36°/22°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
37°/24°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
35°/22°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
31°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
34°/17°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
37°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
39°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
40°/20°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr