Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Forumi ekonomik Shqipëri-Izrael, delegacioni shqiptar drejt Izraelit

Forumi ekonomik Shqipëri-Izrael, delegacioni shqiptar drejt Izraelit

0 Komentet 🕔21.10.2013 - 18:25

Zv. Kryeministri i Shqipërisë Niko Peleshi dhe Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti, u nisën sot për në Izrael, ku do të marrin pjesë në forumin ekonomik Shqipëri-Izrael. Gjithashtu pjesë e delegacionit është  dhe një numër i madh biznesmenësh shqiptarë.

Z. Peleshi dhe Panariti pjesmarrës në këtë forum do të mbajnë një fjalim ku do të prezantojnë prioritetet e qeverisë shqiptare, situatën ekonomike, si dhe do të ftojnë investimet izraelite në ekonominë shqiptare.

Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Zv.kryeministri Peleshi do të marrë pjesë edhe në konferencën ndërkombëtare “WATEC Israel 2013″ si dhe në ekspozitën për teknologjitë e ujit që do të mbahet në Tel Aviv nga data 22-23 tetor 2013. Ky aktivitetet mbështetet nga Ministria e Bujqësisë, e Industrisë, Tregëtisë dhe Punës e Izraelit.

Gjatë pjesëmarrjes në konferencë, Peleshi dhe  Panariti do të zhvillojnë një sërë takimesh dypalëshe me zyrtarë izraelitë, por dhe me përfaqësues të biznesit dhe kompanive izraelite. Në këto takime, do të diskutohet në lidhje me mundësinë e shkëmbimeve dhe bashkëpunimit në fushën e energjisë dhe turizmit, si dhe do të diskutohet mbi mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve për të përfituar nga përvoja izraelite në zhvillimin e teknologjive të reja dhe efektive në sektorin e ujit me synim rritjen e prodhimit bujqësor.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214