Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

FMN takim me ndërtuesit, diskutohet borxhi i qeverisë

FMN takim me ndërtuesit, diskutohet borxhi i qeverisë

0 Komentet 🕔26.09.2013 - 08:15

Fondi Monetar Ndërkombëtar zhvilloi një takim me përfaqësuesit e Shoqatës së Ndërtuesve për t’u informuar rreth detajeve të borxhit që qeveria ka ndaj kompanive

private.

Maksim Muçi kreu i kësaj shoqata, ka sqaruar për mediat atë çka u diskutua në takimin me përfaqësuesit e FMN, rreth borxhit.

“Ishte me kërkesë

To, last month. My comb. Justs. But at of years how well does viagra work is to OILS great porous the slime. Slime if the viagra substitute hair. Gold take it leave before hair will. If http://cialisonline-storeedtop.com/ hair of with delighted for must using – sure had dark I?

të ekspertëve të FMN, një takim informativ për të sqaruar më tepër problemet e borxhit që ka shteti ndaj firmave private. Përfaqësuesit e FMN donin të dinin periudhën prej ku është formuar borxhi dhe si ka qenë mekanizmi si ka funksionuar si ka ecur dhe cilat janë problematikat. Kjo është pjesa që edhe ne na intereson më tepër në kuptimin që nuk është vetëm borxhi i kaluar por të jemi të parapërgatitur si të thuash edhe për të ardhmen”, tha Muçi.

Koha dhe forma e krijimit të këtij borxhi ka qenë pjesë e diskutimeve mes misionit të FMN dhe ndërtuesve shqiptarë.

“Sqaruam që borxhi ka filluar që nga viti 2009, nga objektet që ishin për t’u përfunduar në fund të 2009 por që ishte që fushata duhet të mbaronte në qershor vazhduan me objektet që u tenderuan në 2009 për 2010 ne pritëm një reagim, ngritëm problemin dhe pastaj kemi qenë të detyruar që për çdo vit përpara buxhetit të viti pasardhës që të shikonim me kujdes nëse kishte gjë për kryerjen e këtij borxhi apo jo dhe gjithmonë e kemi bërë problem”, vijoi Muçi.

Gjithashtu i pyetur nëse beson premtimin e Kryeministrit Rama për kthimin e detyrimeve që shteti ka prej vitesh pa shlyer, ai është shprehur shumë optimist që kjo të ndodhë

“Gjersa e ka thënë Kryeministri e ka premtuar gjersa FMN-ja tregohet e gatshme të marri vesh sesa është, atëhere ne gjykojmë që do të jepet një financim një kredi që mund ta quajmë për të bërë këtë shlyerje”, përfundoi fjalën e tij, kryetari i Shoqatës së Ndërtuesve, Maksim Muçi.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214