Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

FMN dhe BB: Rritja ekonomike 1.8%

FMN dhe BB: Rritja ekonomike 1.8%

0 Komentet 🕔06.07.2013 - 09:41

Banka Botërore dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar, në parashikimet e tyre vlerësojnë rritjen ekonomike të Shqipërisë. Sipas raporteve të fundit të bëra nga FMN-ja në prill dhe Banka Botërore në qershor, rritja e GDPsë për ekonominë shqiptare do të jetë 1.8 për qind.

Kjo tregon se institucionet kanë qenë gjithmonë afër njëra-tjetrës me parashikime, por ky vit duket se është më optimist, nëse u referohemi parashikimeve të vitit 2011 dhe vitit 2012.

Ndërkohë BB në raportin e saj përqershorin e vuri theksin në rëndësinë që kanë reformat strukturore nga njëra anë, dhe ulja e borxhit nga anën tjetër. Sipas saj, është e rëndësishme që të zbatohet një rregull fiskal që do të luajë rol kyç në ruajtjen e stabilitetit të financave shqiptare.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214