Fiton Liverpuli, Mançesteri me probleme

Ndeshja më e përfolur e javës së  tretë në Premier Ligë midis Liverpol dhe Mançester Junajted ka përfunduar me rezultatin 1-0. Në “Anfild” ishte një super Livepul pjesën e parë kur edhe arrit të shënontë golin e vetëm të ndeshjës me anë të Starrixh, i treti ne tre ndeshje për sulmuesin anglez. Pjesa e dyte

Pjesa e dyte ka folur me shumë për Mançesterin por pa mundur të evitoje humbjen e parë për këtë sezon.

Liverpuli është në krye të kampionatit me tre fitove ne po kaq ndeshje, ndersa Mojes duhet të bëjë sërish llogaritë sepse kampionët duket se nuk e kanë nisur me këmbën e duhur këtë sezon ku  në 3 ndeshjë kanë siguruar 4 pikë.

Ndeshja tjetër ku janë drejtuar sytë është derbi londinez mes Arsenal dhe Totenham. Te dyja skuadrat në kërkim të fitoreve për të vazhduar serinë pozitive të ndeshjeve.