Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Firmat piramidale kthejnë paratë tek kreditorët (VIDEO)

Firmat piramidale kthejnë paratë tek kreditorët (VIDEO)

1 Comment 🕔03.05.2014 - 13:01

Administratori i Shoqërive Huamarrëse në Administrim njofton nisjen e procesit të ndarjes së parave të ish-firmave piramidale. Sipas njoftimit qytetarët e interesuar mund të tërheqin përqindjen e caktuar të parave të shoqërive “VEFA”, “GJALLICA”, “KAMBERI”, “XHAFERRI”, “M. LEKA” dhe “POPULLI”.
Beyond the Fall - Albaina 1997
Personat që kanë futur para në këto gjashtë firma dhe nuk janë paguar deri tani, mund ti tërheqin paratë paranë sporteleve të Bankës Credins.

Tërheqja e parave do të bëhët në bazë të koeficientit të shpërndarjes në shoqëritë: ‘VEFA’ (11%), ‘GJALLICA’ (2,41%), ‘KAMBERI’ (7,2%), ‘M. LEKA’ (34%), ‘XHAFERRI’ (40%) dhe ‘POPULLI’ (52%), të paraqiten me kontratat origjinale pranë sporteleve të Bankës Credins”.

/Enkeleda Cami/

1 Komentet

 1. 🕔 2:27, 06.May 2014

  feniks

  Ne se nuk jeni MASHTRUES botojeni komentin tim!
  Po parate shtese nga shitja e ASETEVE TE FIRMAVE,kur do ndahen???

  reply comment

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/9°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
17°/6°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Pjesërisht vranët
16°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
4°/-2°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°
It is forcast to be Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Pjesërisht vranët
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr