Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Autobusi bie në humnerë, mbi 22 të vdekur në Filipine

Autobusi bie në humnerë, mbi 22 të vdekur në Filipine

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 13:47

Një aksident me të paktën 22 persona  të vdekur dhe 22 të plagosur ka ndodhur  në Manila, Filipinë.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, ku një autobus udhëtarësh është përplasur me një kamion në një mbikalim të autostradës dhe më pas ka rënë në greminë.

Nuk dihet ende numri i personave në autobus, ndërkohë që mediat vendase raportojnë për një duzinë kufomash të nxjerra nga rrënojat e autobusit. Nuk është e qartë se cili ishte shkaku i këtij aksidenti, ndërsa dyshohet se lagështira e rrugës nga shiu mund të ketë qenë një faktor.

Kompania e autobusit të përfshirë në aksident ka pezulluar për 30 ditë punën për t’i hapur rrugë hetimeve për zbardhjen e aksidentit.

Aksidentet e komunikacionit janë të shpeshta në Filipine, kryesisht për shkak të mosrespektimit të rregullave.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214