Festivali i garave me makina kthehet në tragjedi (VIDEO +18)

0

Festivali i përvitshëm i garave ekstreme me makina në Meksikë është kthyer në një tragjedi. Mediat ndërkombëtare raportojnë se një makinë doli nga rruga duke përplasur një turmë spektatorësh, tre prej të cilëve gjetën vdekjen dhe 79 të tjerë u plagosën.

Pas hetimeve, autoritetet arritën në përfundimin se piloti Francisco Velazquez ngiste automjetin në efektin e alkoolit. Velazquez u arrestua dje nga policia. Kjo garë ndiqej nga më shumë 200 mijë.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here