Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Festë dhe akuza në 1-vjetorin e fitores së socialistëve

Festë dhe akuza në 1-vjetorin e fitores së socialistëve

0 Komentet 🕔24.06.2014 - 10:12

Mbrëmjen e djeshme Partia Socialiste festoi nje vjetorin e fitores së saj ndaj të djathtës në zgjedhjet e 23 qershorit të  2013-ës.

Nëpër njësi vendore të  ndryshme është  festuar dhe hedhur valle. Ajo që ka rënë në sy është  përjetimi i veçantë  i festës nga dy deputetët e PS-së, Pandeli Majko dhe Blerina Gjylameti. Deputetët kanë hedhur valle edhe pse në përditshmërinë e tyre i shohim gjithmonë seriozë.

Ndërkohë që e majta festoi dhe hodhi valle, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi se e majta gjatë një viti nuk ka mbajtur asnjë premtim të dhënë.

Basha është shprehur që e majta me në krye Kryeminstrin Edi Rama duhet t’i kërkojë falje popullit shqiptar dhe jo t’i japë medalje ministrave të tij. Këtu Basha i referohet medaljes që iu dha Ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, në lidhje me Lazaratin.

“E vemtja gjë me vend që tha, është që nuk keni parë asgjë akoma. Dhe kjo është e vërtetë. Me Edi Ramën kryeministër gjërat do të shkojnë e po shkojnë keq e më keq”, deklaroi Basha.

/ Shkëndije Çurri/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr