Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Fëmijët që mbajnë mend logot e markave, janë obezë

Fëmijët që mbajnë mend logot e markave, janë obezë

0 Komentet 🕔10.07.2014 - 10:53

Ngjyrat e ndezura, logoja dhe ushqimi që McDonalds, KFC dhe shumë vende të tjera që shpërndajnë ushqime të shpejta, mund të shihen në të gjithë qytetin.

Nga një studim i bërë, humultuesit kanë dalë në përfundim se fëmijët e moshës 3-vjeçare që njohin logot e restoranteve, kanë më shumë gjasa të jenë obezë.

Ekpertë të këtij studimi tregojnë se fëmijët të cilët arrijnë të kujtojnë emrat e pijeve dhe të ushqimeve që nuk janë të shëndetshme janë më të rrezikuar të jenë mbipeshë apo obezë.

/ Izabela Zavalani /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Shiu!
14°/9°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Bore!
1°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
17°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Pjesërisht vranët
16°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr