Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Familjarët kërkojnë riekspertizën e dy vëllezërve te vrarë në kufirin grek

Familjarët kërkojnë riekspertizën e dy vëllezërve te vrarë në kufirin grek

0 Komentet 🕔10.12.2013 - 15:56

Familjarët e dy vëllezërve të vrarë dy ditë më parë pranë kufirit grek, kanë refuzuar varrimin e tyre. Ata kanë insistuar që trupat e pajetë tu nënshtrohen ekspertizës mjeko-ligjore ngfa ekspertët shqiptarë.
Vëllzërit Melsi dhe Elvis Çollaku kanë humbur jetën në një shkëmbim zjarri me policinë greke.
Familjarët thojnë se ata nuk e njohin të vërtetën. Më herët ata qenë njoftuar nga Policia shqiptare, ku thonin se në kasollen në fshatin Vrontero ishte vrarë vetëm njeri prej vëllezërve, ndërsa vëllai tjetër e kishte marrë në krah për tu larguar nga vendi. Familjarët akozojnë policinë greke se ata I kanë ndjekuar ata për ti vrarë më pas. Ata akuzojnë policinë greke për këtë ngjarje dhe kërkojnë që të zbardhet e vërteta.
Familjarët insistojnë se vcëlleyrit Çollaku nuk ishin trafikant, siç dyshoi policia greke, por ata kishin kaluar kufirin për të siguruar bukën e gojës. Të dy vëllezrit ishin tl martuar dhe kishin nga dy fëmijë.

/Marenglen Kume/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr