Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Eurozona arrin marrëveshjen për Greqinë

Eurozona arrin marrëveshjen për Greqinë

0 Komentet 🕔13.07.2015 - 11:34

Bruksel – Liderët e eurozonës kanë rënë dakord unanimisht për një plan të ri ndihmë për Greqinë. Kjo gjë  është konfirmuar nga presidenti i Bashkimit Evropian, Donald Tusk në Twiter.

Nga ana tjetër kreu i KE – së, Jean –Claude Juncker është shprehur shumë i kënaqur për marrëveshjen e re me Greqinë, ndërsa Presidenti i Eurogrupit Jeroem Dijssebloem ka deklaruar se marrëveshja do të vonohet nga Presidenti grek. Kancelarja Merkel është shprehur pak skeptike, duke thënë se do të shihet se si Greqia do t’i zbatojë pikat e marrëveshjes.

Kancelarja Merkel shprehet se: ” Ky program e nxjerr Greqinë nga kriza. Avantazhet peshojnë më shumë se disavantazhet. Ekziston një çështje besimi. Duam të shohim mënyrën se si Greqia do t’i zbatojë. 50 mln euro do të gjenerohen herë pas here për të paguar borxhin dhe kjo do të shtrihet në një kohë të gjatë. Kjo përfshin edhe rikapitalizimin e bankave. Duke forcuar administratën dhe strukturën e shtetit, për ta bërë sa më pak politikë admiinistratën.”

/Rovena Mydini/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
34°/23°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
36°/22°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
37°/24°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
35°/22°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
31°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
34°/17°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 28, 2017
Clear
37°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 29, 2017
Clear
39°/18°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 30, 2017
Clear
40°/20°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr