Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Eurovision, të gjithë sytë tek Elhaida Dani, votoni 26

Eurovision, të gjithë sytë tek Elhaida Dani, votoni 26

0 Komentet 🕔23.05.2015 - 21:52

 

Nata finale e Festivalit europian të Këngës, “Eurovision Song Contest” ka nisur prej orës 21 të mbrëmjes së kësaj të shtune, ndërsa të gjithë sytë e shqiptarëve janë fokusuar me kureshtje dhe ankth të madh në televizion apo edhe përmes të qenit online e rrjeteve sociale, deri sa Elhaida Dani të dalë e të performojë këngën “I’m Alive”.

Kënga përfaqësuese e Shqipërisë mban numrin rendor 26, i parafundit në radhën e konkurrentëve të kësaj finaleje të madhe për edicionin e 60 të “Eurovision”, e që shërben gjithashtu edhe si kodi identifikues në të cilin mund ta votojnë të gjithë shqiptarët anembanë botës, mjafton të jenë jashtë territorit të Shqipërisë.

Sigurisht, ky është kusht i domosdoshëm, pasi shqiptarët brenda territorit të Shqipërisë nuk mund të votojnë për këngën e tyre, vetëm për konkurrentë të tjerë. Emocionet e një festivali me konkurrueshmëri tepër të lartë kanë nisur tashmë dhe, pas performimit të të gjitha këngëve, 27 në total e që do të pëfundojnë me Italinë, pritet të nisë edhe votimi shtet për shtet, sipas metodës tashmë të ditur: 12 pikë për këngën më të preferuar, 10 pikë për vendin e dytë dhe 8 pikë për preferencën e tretë. Për të vijuar më pas me 7 pikë e me radhë deri në 1 pikë, respektivisht për vendet 4 deri në 10.

Nuk mbetet gjë tjetër veçse të ndjekim performancat e Finales së Madhe të Eurovision, e padyshim edhe atë të shkodranes Elhaida Dani, e cila premton shumë sipas të gjitha sondazheve dhe preferencave të rrjeteve sociale. Por a do të triumfojë Elhaida? Kjo mbetet në dorën tuaj, mjafton të votoni numrin 26 te numrat që do të shfaqen në secilin prej shteteve ku ju banoni, në televizionin që kanë të drejtën ekskluzive të transmetimit të këtij kompeticioni. /Top Channel/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
17°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
18°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Pjesërisht vranët
14°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
18°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
6°/1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Mostly Cloudy
11°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Clear
12°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr