Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Eurovision 2015 ja rënditja e shteteve që këndojnë në Finale e Madhe, Shqipëria e parafundit

Eurovision 2015 ja rënditja e shteteve që këndojnë në Finale e Madhe, Shqipëria e parafundit

0 Komentet 🕔22.05.2015 - 10:59

Elhaida Dani rënditet e 26-ta në Finalen e Madhe të Eurovision që mbahet ditën e shtunë më 23 maj. Organizatorët e festivalit të Eurovision bëjnë publike rradhën e shteteve në që do të këndojnë më 23 maj. Sipas kësaj rënditje Edicioni i 60 i Eurovision hapet me Slloveninë dhe mbyllet me Italinë.

Rënditja u përcaktua nga producentët e stacionit të ORF dhe u miratua nga Supervizorët Ekzekutivë, Jon Ola Sand

 

Ja rënditja

 1. Sllovenia
  2. Franca
  3. Izraeli
  4. Estonia
  5. Anglia
  6. Armenia
  7. Lituania
  8. Serbia
  9. Norvegjia
  10. Suedia
  11. Qipro
  12. Australia
  13. Belgjika
  14. Austria
  15. Greqia
  16. Mali i Zi
  17. Gjermania
  18. Polonia
  19. Letonia
  20. Rumania
  21. Spanja
  22. Hungaria
  23. Gjeorgjia
  24. Azerbaixhani
  25. Rusia
  26. Shqipëria
  27. Italia

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Clear
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
4°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
8°/-1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
4°/1°
It is forcast to be Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr