Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Eurosong, këngëtarja serbe fyen këngëtarët shqiptarë

Eurosong, këngëtarja serbe fyen këngëtarët shqiptarë

0 Komentet 🕔20.05.2013 - 05:27

Këngëtarja serbe Marija Sherifoviç ka fyer përfaqësuesit e Shqipërisë në “Eurosong 2013”, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko.

Sherifoviç, e pranishme në konferencën për mediat ka reaguar ashpër gjatë pyetjeve që gazetarët shqiptarë i kanë drejtuar përfaqësuesve të Serbisë në “Eurosong 2013” lidhur me veshjet e tyre. “Shihni si dukeni ju” ka thënë ajo me nervozizëm pas pyetjes së gazetarëve shqiptarë se kush ua ka përgatitur kostumet.

Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë për mënyrën e sjelljes. Asaj nuk i ka mjaftuar ofendimi i gazetarëve shqiptarë, por ka fyer edhe përfaqësuesit e Shqipërisë, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko, duke shkruar “Pse ulëret, idiot i shpupurisur?!”, koment i cili ka është përhapur më pas në mediat serbe.

Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko konkurruan në Eurosong 2013 më këngën “Identitet” por nuk arritën të kualifikoheshin për në natën finale.

/Elta Liksenaj/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr