Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Erdoğan: Këshilli i Sigurimit të reagojë për Egjiptin, heshtja është aprovim

Erdoğan: Këshilli i Sigurimit të reagojë për Egjiptin, heshtja është aprovim

0 Komentet 🕔15.08.2013 - 10:47

‘‘Kush hesht përballë kësaj masakre, ka po aq përgjegjësi sa edhe autorët e saj.’’ Kështu ka reaguar sot kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdoğan, në lidhje me ngjarjet në Egjipt, duke i bërë thirrje Këshillit të Sigurimit të OKB-së të mblidhet menjëherë dhe të shqyrtojë çështjen.

‘‘Kjo është një masakër e rëndë ndaj popullit egjiptian, të cilët nuk po bënin gje tjetër përveçse po manifestonin paqësisht,’’ ka thënë Erdoğan. Sipas tij, ky është një grusht shteti i paralajmëruar nga ata por i neglizhuar nga perëndimorët që e klasifikuan fenomenin si ‘ndërhyrje’.

Kryeministri turk tha se heshtja aprovon dhunën.

‘‘Të qëndrosh si spektator përpara ketij grushti shteti, të mos e denoncosh atë dhe të mos kesh kurajën për ta klasifikuar si të tillë është njësoj si të jesh fajtor për vdekjen e atyre njerëzve,’’ perfundon deklarata e Erdoğan-it.

 /Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214