Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Eljan Tanini dhe ngjyrat e tij të rrëmujshme

Eljan Tanini dhe ngjyrat e tij të rrëmujshme

0 Komentet 🕔07.04.2018 - 20:16

Me shkrimin e dorës, në një prej faqeve të murit në Galerinë FAB është e ngjitur kjo fletë e shkruar me shkrim dore.

 

 

Eljan Tanini

 

“Kujtime infatile, njolla të urta, letra të grisura me gjurmët e tyre si vizatim në mur, vese, vëzhgime, shikime fshehtësie, portrete mëkatarësh të ndershëm, motive floriale, personale, habi lumturie, dashuri gogola me gjëegjëza, etj. Kthim te e verdha, si ngjyra më mesdhetare e Tiranës së humbur.

Ekspozita është ndërtuar nga dëshira e fëmijës, që ulet të bëjë detyrat e shtëpisë me kënaqësi”. Me shkrimin e dorës, në një prej faqeve të murit në Galerinë FAB është e ngjitur kjo fletë e shkruar me shkrim dore. Njëjtë si fjalët e shkruara në letër, ngjajnë edhe pikturat e ekspozitës personale të Eljan Taninit “Detyrë Shtëpie” .

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214