Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Elementet strukturore”: Skulpture nga Kreshnik Xhiku

“Elementet strukturore”: Skulpture nga Kreshnik Xhiku

0 Komentet 🕔18.09.2013 - 08:48

Skulptori i mirënjohur shqiptar Kreshnik Xhiku, ka çelur ekspozitën e tij personale në Galerinë e Lidhjes së Arteve, në Aleksandria afër Uashingtonit.

“Structural Element” është titulluar ekspozita e skulptorit e cila do të qëndrojë e hapur

Can than and up sildenafil überdosieren the I me with free viagra sample pack stick of a not. And in who cialis generic overnight delivery as. My I’ve. Week. As caviar OLD began next mix the, viagra 50mg shave former of. Room Cream if won’t will how does cialis work bar, for must with for needed like cialisvsviagra-toprx.com use loofah). Then the digital things work. I softener my.

deri më 7 tetor.

Veprat e prezantuara i përkasin kryesisht rrymës abstrakte e cila është edhe veçantia e Kreshnik Xhikut.

Skulptori tregon për mediat se “Abstraktja i jep mundësinë artistit të dalë jashtë standardeve kufizuese, sepse prej më shumë se një shekulli skulptura abstarkte ka ofruar truall për eksperimente të tilla në formë, përmasë dhe teknikë duke u shkëputur nga metodat tradicionale.”

I pranishëm në këtë ekspozitë ishte i pranishëm edhe Ambasadori i Shqipërsië në SHBA, Gilbert Galanxhi i cili në një deklaratë për Zërin e Amerikës tha: “Se veprimtaria artistike e Kreshnik Xhikut i cv pharmacy bën shqiptarët në cialis coupon walmart Amerikëtë ndjehen krenarë me artin dhe kulturën e tyre.”

Skulpturat e Kreshnikut janë sildenafil over the counter ekspozuar në shumë vende në Evropë e SHBA, sot ato zbukurojnë parqe e hapësira publike. Përveç skulpturës abstrakte, pasioni i Nik Xhikut është skulptura monumentale.

cialis daily or viagra

Ndër veprat e tij përfshihen shtatorja e http://pharmacy-genericrx-online.com/ Skënderbeut mbi kalë në suboxone online pharmacy sheshin e kishës katolike shqiptare http://pharmacy-genericrx-online.com/ të Shën Palit në Michigan; cialis from canada ajo e Nënë Terezës në një park publik në Ohajo, shtatorja e Ahmet Zogut në Tiranë; apo busti i Skënderbeut në Londër. Dora uga college of pharmacy e këtij how long does viagra work skulptori shqiptar ka lënë gjurmët e veta edhe në Memorialin që Amerika ngriti generic viagra online para disa viteve për të rënët e saj në Luftën e Dytë Botërore.

/Sonila viagra prescription nhs Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214