Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Elbasan – Krimbi pushton banesat, banorët në panik

Elbasan – Krimbi pushton banesat, banorët në panik

0 Komentet 🕔17.06.2014 - 11:49

Banorët e Elbasanit kërkojnë ndihmën e Drejtorisë së Higjienës për të shpëtuar nga “pushtimi” i krimbave. Bëhet fjalë për një lloj krimbi shumëkëmbësh te pahasur më parë që ka mbushur disa banesa të lagjes “Syrja Dylgjeri” në qytetin e Elbasanit.

Sipas banorëve krimbi ka dalë fillimisht nga toka dhe pastaj ka pushtuar muret dhe banesat e tyre. Tani, përveç erës së keqe që mban ky krimb, banorët kanë frikë edhe për ushqimet e tyre. Ata thonë se kanë frikë nga helmimi dhe sëmundjet e ndryshme.

Banorët janë përpjekur të dezinfektojnë ambientet vetë por pa rezultat, pasi krimbat janë shtuar. Prandaj ata i bëjnë thirrje Drejtorisë së Higjienës të marrë masa për dezinfektimin e gjithë zones pasi krimbat mund të përhapen në gjithë Elbasanin. Ditën e sotme pritet që një grup specialistësh të shkojnë në zonën në fjalë dhe të kryejnë dezinfektimin e duhur.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/8°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
15°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Mostly Cloudy
16°/4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr