Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ekstradimi, sfidë për drejtësinë e Kosovës

Ekstradimi, sfidë për drejtësinë e Kosovës

0 Komentet 🕔22.05.2013 - 13:25

Rasti mbi ekstradimin e  dy të dyshuarve për procesin “Monstra” është sfidë për drejtësinë kosovare. Kjo ka qenë deklarata e deputetit të VMRO-DPMNE- së, Antonio Milloshoski.

“Maqedonia po vijon të kërkojë ekstradimin e të dyshuarve Halil Demiri dhe Afrim Ismailoviq ndërsa Kosova po refuzon me ngulm miratimin e kërkesës maqedonase”, ka shkruar Milloshoski në rrjetin e tij social Twitter, duke shtuar se ky rast sfidon sundimin e së drejtës në Prishtinë.

Një ditë më parë, ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka mohuar të ketë thënë se dy të dyshuarit kanë edhe shtetësi kosovare, dhe ka bërë të ditur se ekstradimi është në kompetencë të Gjykatës Themelore në Prishtinë.

/Romina Qama/

 

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr