Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Egjipt, ushtria garanton protesta paqësore

Egjipt, ushtria garanton protesta paqësore

0 Komentet 🕔05.07.2013 - 09:05

Kanë kaluar vetëm 2 ditë nga rrëzimi i  presidentit Egjiptian, Muhamed Morsi nga ushtria dhe  pritet që Egjipti të përfshihet nga protesta paqësore. Ushtria e Egjiptit ka  thënë se do të garantojë të drejtën e protestave paqësorë përkrahësve të “Vllazërisë myslimane.”

Ndërkohë, zëdhënësi i “Vllazërisë myslimane” Gehad el-Haddad tha se ata e refuzojnë të bashkëpunojnë me regjimin e ri në një kohë që Morsi dhe figurat e tyre më të larta janë ende në paraburgim.

Gjithashtu, gjykatësi i lartë, i gjykatës kushtetuesë të Egjiptit, njëkohësisht edhe udhëheqësi i përkohshëm, Mahmud Adly Mansour është zotuar për të mbajtur zgjedhje sipas vullnetit të popullit.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214