Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Egjipt grusht shteti, ushtria rrëzon Morsin

Egjipt grusht shteti, ushtria rrëzon Morsin

0 Komentet 🕔03.07.2013 - 20:17

Ushtria e Egjiptit zuri pikat kyçe në Kajro disa orë pasi kaloi afati i ultimatumit të dhënë nga gjeneralët për dorëheqjen e presidentit Mohamed Morsi. Dhjetëramijëra protestues pro dhe kundra Morsit u mblodhën në të gjitha sheshet e kryeqytetit.

Mohammed ElBaradei politikani i opozitës si dhe figurat fetare në vend shpallën planin e veprimit drejt fundit të krizës të krijuar nga kundërshtimet e liberalëve ndaj politikës islamiste të presidentit Morsi.

Partia e Vëllazërisë Muslimane, deklaroi se do të ndjekë rezistencë paqësore ndaj veprimeve të ushtrisë, të cilat i konsideron si një grusht shteti për të rrëzuar presidentin e parë të zgjedhur me votë në historinë e vendit.

Një këshilltar i Sigurisë së presidentit të Egjiptit Morsit deklaroi pak minuta më parë se një grush shteti po zhvillohet në Egjipt. Qindra ushtarë me mjete të korracuara zhvilluan një paradë në rrugën kryesore pranë pallatit presidencial.

Ndërkaq,Morsi dhe e gjithë udhëheqësia e Vëllazërisë Muslimane u ndaluan të largohen nga vendi.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
-1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214