Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Egjipt, betohet Mansour si lider i përkohshëm, pas rrëzimit të Morsit

Egjipt, betohet Mansour si lider i përkohshëm, pas rrëzimit të Morsit

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 11:50

Mansour Mahmud Adli,  gjygjtari i Gjykatës Kushtetuese të Egjiptit është betuar sot, si president i përkohëshëm i saj, disa orë pasi ushtria rëzoi presidentin Mohammed Morsin dhe e futi atë në arrest shtëpie.

Z. Mansour tha se zgjedhjet e lira janë “rruga e vetme”, por që ende nuk dihet se kur do të mbahen ato.

Nga ana tjetër ushtria tha se: “Ai kishte dështuar në përmbushjen e kërkesave të popullit.”

Protestuesit akuzuan zotin Morsi dhe Vëllazërinë myslimane për  ndjekjen e një agjendë islamiste dhe për dështimin e saj në trajtimine problemeve ekonomike të Egjiptit.

Ministria e shëndetësisë thotë se të paktën 10 njerëz u vranë dhe rezultojnë të plagosur gjatë trazirave ditë më parë.

Deri tani numrërohen rreth  50 të vdekur nga trazirat që nisën ditën e dielë.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
-1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214