Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

eBay përvetëson Braintree për 800 milion dollarë

eBay përvetëson Braintree për 800 milion dollarë

0 Komentet 🕔27.09.2013 - 08:49

eBay ka njoftuar të enjten një marrëveshje për të përvetësuar platformën globale të pagesave Braintree për 800 milion dollarë. Kompania ka në plan për të kombinuar atë me pagesat e ndarjes së saj, PayPal.

“Braintree është e përkryer për PayPal,” tha presidenti i eBay, John Donahoe në një deklaratë për shtyp duke njoftuar marrëveshjen. Braintree dhe ekipi i saj shtojnë talentin plotësues dhe teknologjinë që ne besojmë se do të ndihmojë në përshpejtimin e udhëheqjes globale të PayPal, në shërbimin celular të pagesave.

Së bashku, ne presim që PayPal dhe Braintree gjithashtu do të përshpejtojë udhëheqjen tonë në mbështetjen e zhvilluesve, të cilët janë duke krijuar zgjidhje novatore për brezin e ardhshëm.

Braintree ofron teknologji në një regjistër mbresëlënëse e kompanive për të ndihmuar ata të procedojë pagesat në web dhe pajisje të lëvizshme. Klientët e saj përfshijnë Rovio, Uber, OpenTable, Fab, Airbnb, TaskRabbit dhe Heroku. Braintree, e cila thotë se ajo përpunon më shumë se 12 miliardë dollarë në vit. Kompania gjithashtu zotëron Venmo, një aplikim që ju lejon të popullarizuara njerëzit paguajnë njëri-tjetrin përmes mesazheve tekst.

/Altin Tufa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
30°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/16°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Clear
31°/15°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
24°/10°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Chance of Shiu!
28°/13°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Clear
28°/13°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 27, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 28, 2018
Clear
29°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 29, 2018
Pjesërisht vranët
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr