Durrës, zjarr në pallat

0

Një zjarr ka shpërthyer në katin e katërt të një pallati pranë Drejtorisë se Policisë në Durrës.

Dyshohet se shkak ka qenë shpërthimi i një bombole gazi në banesën e një çifti pensionistësh.

Tymi është përhapur në të gjithë pallatin duke asfiksuar banorët e tjerë.

Nga mbërritja në vendngjarje e zjarrëfikëses është bërë e mundur shpëtimi i dy fëmijëve 4 dhe 7 vjeç të cilët tashmë janë jashtë rrezikut për jetën. Banorët e tjerë të pallatit janë evakuar.

/Irida Vata/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here