Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dropbox tani me 175 milionë përdorues

Dropbox tani me 175 milionë përdorues

0 Komentet 🕔11.07.2013 - 09:06

Dropbox gjatë një konference e mbajtur në San Francisko, prezantoi shërbimin e saj më të ri – Dropbox Platform, një spektër të ri i veglave të cilat e thjeshtojnë mënyrën se si aplikacionet zhvendosen në të dhënat e ruajtura në shërbim nga të gjithë pajisjet dhe platformat.

Kompania me Dropbox Platform, shpreson të zëvendësojë mënyrën e ruajtjes së të dhënave me sinkronizim, që i jep mundësi integrimit dhe shërbimit të saj, duke u mundësuar përdoruesve që ta përdorin Dropbox-in si hard diskun e tyre personal.

Dropbox Platform përbëhet  nga Sync API, Datastore API dhe Drop-Ins. Dropbox ka nxjerrë funksionin Sync API, me të cilën e ka bërë më të thjesht sinkronizimin e të dhënave në Dropbox.

Zgjerimi i platformës me shërbime të reja, ka bërë që  Dropbox  të rrisë numrin e përdoruesve në 175 milionë, nga 100 milionë që e ka pasur  para pak kohësh. 

/Amela Shehi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214