Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dritëro Agolli  nderohet me çmimin “Carlo Levi”

Dritëro Agolli nderohet me çmimin “Carlo Levi”

0 Komentet 🕔20.09.2013 - 14:03

Në prag të 82-vjetorit të tij, shkrimtari viagra inventor i mirënjohur Dritëro Agolli do të nderohet me çmimin prestigjioz letrar “Carlo Levi”.

Midis shumë përfaqësuesve nga i gjithë Mesdheu këtë vit ky çmim shkon për shkon për shkrimtarin dhe poetin e njohur shqiptar, Dritëro Agolli .

Ceremonia e ndarjes së këtij çmimi do të mbahet me 5 tetor në Aliani (Matera) në Itali, ku shkrimtari ka konfirmuar se do të jetë i 20mg of cialis pranishëm.

Ky lajm i rëndësishëm për shkrimtarin shqiptar u bë i ditur nga nga deputeti Fatmir Toçi, discount pharmacy i cili gjithashtu vlerësoi shumë dhe kontributin once daily cialis e shkrimtarit dhe poetit price of 20 mg cialis të njohur në krijimtarinë letrare.

Ndërkaq buygenericviagra-norx.com botim i ri kushtuar Agollit këtë vit do të vijë nga shtëpia botuese “Toena”.

Libri studimor prej 700 faqesh mbi veprën e shkrimtarit me titull “Fjalor rimor i Dritëro Agollit” është përgatitur nga gjuhëtari Mina Gero.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214