Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dortmund shumë pranë Aubamejang

Dortmund shumë pranë Aubamejang

0 Komentet 🕔03.07.2013 - 09:31

Drejtori sportiv i Borusias së Dortmundit, Mikael Zork, është shprehur se bisedimet në lidhje me lojtarin e Set-Etien Aubamejang kanë përparuar shumë.

“Kemi përparuar shumë në bisedime për Aubamejang. Ai është shumë i shpejtë dhe është lojtar shpresëdhënës. Ai është po ashtu i gjithanshëm dhe mund t’i përshtatet lojës sonë”, ka deklaruar Zork për “Kicker”.

Sulmuesi 23-vjeçar ka bërë që shumë  klubeve evropiane të shfaqin interes për të, pasi në sezonin e kaluar ka shënuar 19 gola në 37 ndeshje në Ligën e 1 franceze.

Lojtari që rrjedh nga Akademia e Milanit pritet të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me klubin nga Signal Iduna Park, ndërsa do të kushtojë rreth 13 milionë euro.

/Ariglon Pali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214