Dorëhiqet kryeministri palestinez, Hamdallah

0

Kryeministri palestinez Rami Hamdallah ka dhënë dorëheqjen vetëm tri javë pas zgjedhjes së në këtë post.

Nga shtypi mësohet se dorëheqja e Hamdallah i është dorëzuar presidentit Mahmud Abbas për shkak të konflikteve mbi përgjegjësitë.

Detajet të tjera nuk bëhen të ditura për mediat pasi ende nuk është e qartë nëse është miratuar ky vendim.

Rami Hamdallah ka punuar si profesori i një universiteti, dhe mori detyrën e kryeministrit më 6 qershor të këtij viti.

/Muzafere Dema/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here