Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dorehiqet administratori i CEZ shpërndarjes

Dorehiqet administratori i CEZ shpërndarjes

0 Komentet 🕔08.10.2013 - 10:48

Sahit Dollapi jep dorëheqjen nga posti i administratorit të kompanisë CEZ shpërndarje.

Gjatë fjalës së tij para Entit Rregullator të Energjisë për analizën e punës 10 mujore të CEZ-it, Dollapi deklaroi se: “9 muaj më parë u zgjodha administrator, brenda kësaj kohe punova me përkushtimin e duhur. Gjatë këtyre muajve janë marrë masa për parandalimin e rrënimit të shoqërisë dhe është stabilizuar situata e furnizimit me energji.

Nuk është e lehtë që të administrosh një kompani me kaq probleme sa CEZ Shpërndarje. Humbjet në rrjet janë ulur me 34.5 % në krahasim me një vit më parë .Kemi faturuar më shumë energji, kemi ulur defektet dhe kemi hedhur më shumë energji në treg. Kompanisë KESH i janë likujduar 80 milionë dollarë. Shpenzimet janë 20 milionë dollarë më pak se një vit më parë ndërsa të ardhurat janë rreth 30 milionë dollarë më shumë se një vit më parë. Është zgjidhur pjesa më e madhe e ankesave, i është prerë energjia 373 829 debitorëve. Kemi investuar rreth 1.5 miliard lekë në rrjetin e shpërndarjes”, u shpreh më tej ai.

Ndërkohë theksoi se do të qëndrojë në këtë post deri sa të bëhet emërimi i një drejtori të ri, apo qeveria të marrë ndonjë vendim .

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214