Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Donald Lu: Kushtetuta dhe ligji për prokurorinë janë te qarta

Donald Lu: Kushtetuta dhe ligji për prokurorinë janë te qarta

0 Komentet 🕔19.01.2018 - 14:01

LU

 

Ambasadori Donald Lu ka postuar në faqen zyrtare të ambasadës në Facebook,ku mbështet opinionin ligjor të OPDAT dhe EUROLIUS për ligjin e Prokurorisë të ofruar në Parlament.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara nuk ka ndryshuar qëndrim në lidhje me zgjedhjen e Pokurorisë të Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku. Ata e quajtën të ligjshme në dhjetor dhe po ashtu në muajt në vazhdim.

Deklarata e opozitës kundrejt Ramës se po tenton të kapë drejtësinë dhe për ta shmangur amendimin e kushtetutës dhe ligjit të prokurorisë, për largimin e kryprokurores Arta Marku dhe zgjedhjen e një prokurori të përgjithshëm të përkohshëm me veting dhe me 84 vota,ka qenë nxitës i reagimit të selisë dipomatike.

Gjithashtu, Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas ambasadorit Lu,ku shpjegon se si opozita e lexon kushtetutën.

“Përkthimi shqip-shqip i SHBA rrëzon përsëri leximin shqip-shqip të Kushtetutës për drejtësinë.Shumë keqardhje dhe pak shpresë për reflektim”- shkruan Rama.

Pëgatiti: E.B

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214