“Dolce & cabbana” dënohen me burgim

0

Stilistët e njohur në Itali, Domenico Dolce dhe Stefano Cabbana, të cilët i kanë dhënë emri e tyre kompanisë së përbashkët të linjës së veshjeve u dënuan me 1 vit dhe tetë muaj burg në Itali.

Vendimi u morë të mërkurën nga gjykata duke i shpallur fajtorë me akuzën e evazionit fiskal.

Stilistët e njohur në mbarë botën të cilët  kanë klientë emra të njohur të njohur si Madona, Katy Moss dhe shumë të tjerë, dyshohet se kanë fshehur me miliona euro pasuri nga taksat.

Të akuzuarit nuk do të shkojnë menjëherë në burg pasi mund të shfrytëzojnë edhe gjykatën e apelit.

Hetimi për stilistët ka nisur gjashtë muaj më parë, si pjesë e operacionit të shtetit Italian për shmangien e evazionit fiskal.

/Rovena Dupi/ 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here