Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Ditët e Mjedës, Ansambli “Trepça” rrëmben çmimin e parë

“Ditët e Mjedës, Ansambli “Trepça” rrëmben çmimin e parë

0 Komentet 🕔08.08.2013 - 13:35

Edicionin i tretë i manifestimit mbarëkombëtar të folklorit “Ditët e Mjedës” ka vlersuar me çmim të parë Ansambli “Trepça” nga Mitrovica.

Edhe këtë edicion Ansambli “Trepça” nga Mitrovica përfaqësoi në mënyrën më të denjë Kosovën duke u vlerësuar me çmimin si grupin pjesëmarrës më të mirë dhe më të kompletuar.

Çmimi i dytë iu dha ansamblit nga Mirëdita, ndërsa çmimi i tretë ansamblit nga Tuzi i Malit të Zi.

Edicioni i tretë i këtij manifestimi përkoji në të njëjtën kohë me 76-vjetorin e vdekjes së poetit të njohur Ndre Mjedja dhe 100-vjetorin e kishës së Kuklit, në rrethin e Lezhës.

Në këtë aktivitet moren pjesë 15 shoqëri dhe ansamble nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Kosova.

Udhëheqësi i ansamblit “Trepça”, Rafet Pllana u shpreh se anëtarët e ansamblit ndjehen shumë të nderuar nga vlerësimi i jurisë.

“Punojmë në kushte shumë të vështira, por rezultatet e punës tonë nuk po mungojnë. Vendi i parë është nder dhe krenari për ne”, pohoi ai.

 /Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214