Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dita fillon me ujë me limon!

Dita fillon me ujë me limon!

0 Komentet 🕔23.10.2013 - 09:40

Studiuesit kanë zbuluar se limoni është burim i mrekullueshëm i vitaminës C dhe kaliumit. Vitamina C   forcon imunitetin dhe zvogëlon rrezikun nga ftohja dhe gripi. Kaliumi e stimulon trurin dhe qelizat nervore, duke rregulluar më pas edhe shtypjen e gjakut. Ja disa arsye pse duhet ta filloni ditën me ujë e limon:

1. Rregullon vlerën pH – limoni ka veti alkalike. Edhe pse ka shije të thartë, ai ka ndikim alkalik në organizmin tonë.

2. Përshpejton humbjen e kileve të tepërta dhe ndihmon në kontrollimin e dëshirës për ushqim. Studimet kanë treguar se ushqimet alkalike ndihmojnë humbjen e kileve të tepërta.

3. Ndihmon tretjen – uji i nxehtë stimulon sistemi e tretjes dhe zbut shtrëngimet e muskujve. Kështu përmirësohet puna e organeve të tretjes. Limoni është burim i mrekullueshëm i mineraleve dhe vitaminave, të cilat përshpejtojnë largimin e helmeve nga organizmi.

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214