Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Disidentët” e PS-së përfshihen në listat e PD-së

“Disidentët” e PS-së përfshihen në listat e PD-së

0 Komentet 🕔03.05.2013 - 12:31

Kryeministri Sali Berisha deklaron se tre deputetët e përjashtuar nga Partia Socialiste, do të jenë pjesë e listave të Partisë Demokratike.

“Kam një marrëveshje me tre deputetë të PS-së, të cilët me qëllimin e tyre të përgjegjshëm ndaj vendit bënë të dështojë përpjekja e fundit e Edi Ramës për t’u bërë kryeministër i pavotuar. Do të mbetet në pankinë edhe për shumë kohë”, deklaroi sot kryeministri i vendit Sali Berisha.

Gjovalin Kadeli, Asllan Dogjani dhe Kastriot Islami e kanë mirëpritur ftesën e bërë nga kryetari i mazhorancës. “E dëgjova dhe e përshëndes këtë sinjal pozitiv të kryetarit të PD-së, Sali Berisha”, deklaron në fjalën e tij z. Kadeli.

Asllan Dogjani tha se arsyeja e pranimit të ftesës së PD-së s’ka të bëjë me interesat e tij personale, por e shikon si një mundësi për t’i shërbyer më shumë komunitetit. “Unë e vlerësoj ftesën e kryeministrit Berisha për të kandiduar me PD-në. E pranoj këtë ftesë jo për interesat e mia personale, por e shoh si një mundësi për të vazhduar kontributin tim në politikë dhe si një mundësi të madhe për t’iu shërbyer qytetarëve shqiptarë”, tha z. Dogjani.

Edhe Kastriot Islami është shprehur i vlerësuar nga propozimi i kryeministrit Berisha. “Vlerësoj maksimalisht dhe do ta konsideroj me shumë seriozitet propozimin e z. Berisha. Ky është një propozim që rezonon plotësisht me vendimin tim të hershëm për t’u angazhuar në politikë dhe për të qenë aktiv”, përfundon z. Islami.

/Osman Stafa/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214