Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Digjet shtëpia e kreut të PS-së në Prezë

Digjet shtëpia e kreut të PS-së në Prezë

0 Komentet 🕔23.05.2013 - 10:55

Shtëpisw së Kreut të PS-së në Prezë, Lavdi Kajmaku i ështw vënë zjarri mëngjesin e sotëm nga persona të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 ndërkohë që të gjithë personat ishin në gjumë.Fatmirësisht familjarët e kanë vën re zjarrin në kohë dhe kanë lajmëruar menjëherë zjarrwfiksit, të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Sipas të dhënave zjarri ka qënë i qellimshëm sepse ka patur 8 vatra zjarri.

Deputeti i partisë socialiste Artan Gaci  e ka komentuar këtë ngjarje si sulm për motive politike.

Në një prononcim për  “A1 Report “ ai ka deklaruar: “Gjëndja është shume e rëndë, është zjarrvënie e mirëorganizuar me pjesmarrjen e disa personave, 8 vatra zjarri të vëna qëllimisht ndaj shtëpisë dhe biznesit të familjes Kajmaku, afër bombolave të gazit dhe dhomës së gjumit,e vetmja arsye është ajo politike, pasi dy ditë më parë një gazetë ka publikuar  materjale që kompromentojnë Kreun e komunës Prezë, që është dhe kryetar i PD-së në Prezë. Ai është person i kërkuar në SHBA për rrahje dhe abuzim me të mitur, kjo është pergjigja e betejës politike pasi PD ka humbur terren në këtë zonë’’ u shpreh deputeti i PS Gaci.

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka patur të lënduar por vetëm dëme materjale.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214