Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Di Resta “ndez” Monakon: “Fiton Alonso”

Di Resta “ndez” Monakon: “Fiton Alonso”

0 Komentet 🕔22.05.2013 - 08:05

Britaniku i “Force India” ka drejtuar fitoren e Monakos drejt pilotit të njëvëndëshes kokëkuqe.

“Duhet të kishtë fituar në vitin 2012”-ka thënë Paul di Resta- “pavarsisht problemeve që pati në cmimin e Malajzis dhe Bahreinit ka treguar që është një pilot shumë i fortë edhe këë vit. Për mua fiton ai” , ka deklaruar për gazetarët piloti britanik.

“Vetel? Erdhi në Formula 1 para meje , por sinqerisht duhet të kisha kaluar unë para në këtë kategori. Ai ishte më me fat” ka shtuar Di Resta.

Vetel dhe Di Resta janë përballur më parë në kategorinë e Formula 3 në 2007 , të cilën e fitoi britaniku , por ishte kampioni gjerman ai që kaloi në kategorinë profesionale të Formula 1.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr