Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dhuna në Irak nuk ka të sosur, 10 policë të vrarë

Dhuna në Irak nuk ka të sosur, 10 policë të vrarë

0 Komentet 🕔21.05.2013 - 07:53

Të paktën 10 policë janë vrarë pas një sulmi me armë nga një person ende i paidentifikuar në veri të Bagdadit.

Autoritetet lokale bëjnë të ditur se sulmi ndodhi ditën e shtunë në darkë, 320 km në veri të Bagdadit. Kis al Rawi, kryetari i këshillit lokal tha se autori ka vrarë dhe plagosur disa oficerë policie në një sulm në stacionin e tyre.

Gjithashtu mësohet se është vendosur zjarr edhe në një repart ushtarak, ku ndodheshin 15 ushtarë dhe një oficer. Fati i tyre nuk dihet ende. Javët e fundit në Irak kanë ndodhur një sërë sulmesh.

/Irida Vata/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/1°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Pjesërisht vranët
7°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
4°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr