Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dhuan Nda Strazimiri, prokuroria vendos 1 vit burg për Arben Ndokën dhe 8 muaj për Pjerin Ndreu

Dhuan Nda Strazimiri, prokuroria vendos 1 vit burg për Arben Ndokën dhe 8 muaj për Pjerin Ndreu

0 Komentet 🕔20.05.2015 - 09:52

Prokuroria e Përgjithshme dha sot pretencën për dy deputetët socialist Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu të akuzuar për dhunën e ushtruar ndaj deputetit të PD, Gent Strazimiri.

Organi i akuzës ka vendosur 1 vit burg për Arben Ndokën dhe 8 muaj burg për Pjerin Ndreu. Sipas Prokurisë dënimi kundrejt Nokës mund të konvertohet në 150 orë punë publike, ndërsa për Ndreun në 100 orë punë publike.

“Prokuroria e Përgjithshme kërkon shpalljen fajtor të sgtetasve Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu, me funksion deputet dhe dënimin e tyre përkatësisht 1 vit burgin (Ndoka) dhe 8 muaj burgim (Ndreu), të akuzuar për konsumimin e elementëve të veprës penale parashikuar nga neni 237 i Kodit Penal, “Goditje për shkak të detyrës” në dëm të shtetasit Gent Strazimiri, me funksion deputet, ngjarja e ndodhur në datë 10.07.2014 në ambientet e brendshme të Kuvendit të Shqipërisë”, thuhet në deklaratën e Prokurorisë së Përgjithshme

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr