Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve, Republikanët mbajnë Senatin.

Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve, Republikanët mbajnë Senatin.

0 Komentet 🕔07.11.2018 - 10:44

 

Presidentit të SHBA Donald Trump I duhej të qëndronte për herë të parë në zgjedhjet e kongresit në natën e së mërkurës (CET) në një test zgjedhor.

download

Republikanët humbën shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA, 435 anëtarë të të cilëve janë të sapo zgjedhur. Demokratët arritën kështu suksesin e parashikuar. Trump nuk do të jetë më në gjendje të qeverisë me “dorë plotësisht të lire”.

Në dhomën e dytë parlamentare – Senati –me vetëm 35 nga 100 vende u plotësua, pasi senatorët kanë një afat prej gjashtë vjetësh për te mbajtur postin e tyre. Republikanët vazhdojnë mbrojnë shumicën e tyre dhe synojnë ta zgjerojnë atë.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr