Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Delegacioni i Kosovës, takimi i  radhës  për zgjedhjet në Bruksel

Delegacioni i Kosovës, takimi i radhës për zgjedhjet në Bruksel

0 Komentet 🕔24.10.2013 - 11:19

 

Me ndërmjetësimin e BE dhe OSCE, sot në Bruksel  mbahet takimi i radhës i Grupit për zgjedhjet, ku pritet të bëhet vlerësimi i procesit zgjedhor për javën e fundit, si dhe të diskutohen të arriturat e palëve në plotësimin e obligimeve zbatuese.

Delegacioni i Republikës së Kosovës kryesohet nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, ndërsa pjesë e tij janë edhe Valdete Daka, kryetare e Komisionit Qendror Zgjedhor të Republikës së Kosovës dhe kryesuese e grupit, Qemajl Marmullakaj, koordinator i Grupit të zgjedhjeve, Shukri Sylejmani, kryetar i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Elona Cecelia, këshilltare politike.

Mediat kosovare kanë deklaruar më herët se dy kryeministrat Thaçi dhe Daçiç do të takohen javën e parë të nëntorit, menjëherë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë, më 3 nëntor.

Në prill të këtij viti kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiç arritën një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja vendeve, që aspirojnë integrimin në Bashkimin Evropian.

Marrëveshja parashikon edhe përfshirjen e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe për herë të parë në zgjedhjet për pushtetin komunal.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214