Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Del në ankand vepra e Van Gogh për miliona dollarë

Del në ankand vepra e Van Gogh për miliona dollarë

0 Komentet 🕔02.04.2018 - 10:35

Një nga pikturat e para të Van Gogh, “Women Mending Nets in the Dunes”, e pikturuar nga hollandezi në Scheveningen, do të dalë në ankand në Francë dhe pritet të shitet për 5 milion euro.

 

FB1

 

 

Një nga pikturat e para të Van Gogh, “Women Mending Nets in the Dunes”, e pikturuar nga hollandezi në Scheveningen, do të dalë në ankand në Francë dhe pritet të shitet për 5 milion euro.

Ankandi do të zhvillohet në 4 qershor. Vepra madhështore është realizuar në vitin 1882.
Rekordi botëror që mban Van Gogh është për pikturën ‘Portrait of Dr Gachet’ që është shitur për 82.5 milionë dollarë në vitin 1990. “Women Mending Nets in the Dunes” do të shitet më 4 qershor që bashku me 5 vepra të vogla të mikut të Van Gogh, Paul Gauguin.


Piktura ka qëndruar e varur në muzetë më prestigjoze të botës për 25 vite. Ajo është e frymëzuar nga jeta në fshatrat rreth Hagës dhe përmban shumë elementë që më vonë do të bëheshin simbole të punës së Van Gogh.

Përgatiti: F.Bushi

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214