Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Dëbora në Pukë e Dibër, dhjetëra fshatra pa energji elektrike

Dëbora në Pukë e Dibër, dhjetëra fshatra pa energji elektrike

0 Komentet 🕔18.04.2014 - 09:38

Reshjet e dendura dëborës lënë pa energji elektrike dhjetëra fshatra në Pukë e Dibër.

Rreth 500 shtylla të tensionit të ulët në rrethin e Pukës janë dëmtuar, ndërsa 250 prej tyre janë rrëzuar si pasojë e sasisë së konsiderueshme të dëborës të rënë ditët e fundit. Sipas raportimit të Balkanweb 2000 kg përcjellësa elektrikë janë këputur dhe tranversat e izolatorët janë  dëmtuar.

Ndërkohë në Dibër ka probleme në 30 shtylla të tensionit të mesëm  dhe të lartë. Ndërsa policia bën të ditur se akset rurale në drejtim të Iballës dhe Fierzës janë të bllokuara.

Sasia e dëborës së ditëve të fundit do të rezultojë gjithashtu me pasoja negative për bujqësinë e zonës.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/19°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Shiu!
24°/16°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/17°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
19°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Clear
21°/9°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of Shiu!
31°/16°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Thunderstorm
29°/12°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 23, 2018
Chance of Shiu!
23°/11°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr