Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

David Vija: Jam shumë i lumtur

David Vija: Jam shumë i lumtur

0 Komentet 🕔10.07.2013 - 12:10

David Vija është shprehur shumë i lumtur për kalimin e tij tek Atletiko e Madridit, duke falenderuar Barcelonën që e bëri të mundur këtë kalim edhe për tre vitet e bukura që ka kaluar atje.

“Jam i ngazëllyer që filloj këtë periudhë të re dhe mezi pres t’ia nis kësaj aventure të re. Vij te Atletiko, një ekip fitues që ka fituar shumë tituj viteve të fundit. Unë mund të jem vetëm falënderues për Barçën për respektin dhe vlerësimin e veçantë, dhe do të doja t’i falënderoj ata që më kanë dhënë tre vite te një klub i shkëlqyeshëm si Barça. Shpresoj të jem po aq i lumtur edhe këtu”.

Vija ka falenderuar klubin Blaugran që i mundësoj të transferohej në Madrid, nuk kishte sit ë mos falenderonte edhe teknikun e Atetikos, Simeonen i cili i ka shprehur besimin maksimal “Maravijës” që shpreson tia shpaguajë atë besim.

“Nuk kam ankesa për Barçën dhe ata ma lehtësuan mua të vij te Atetiko pasi e dinin se unë doja të luaj këtu. Ky është një ekipi fitues, që ka fituar shumë tituj viteve të fundit. Unë vij ta ndihmoj klubin të përmirësohet . Kam folur me Simeone dhe besimi i tij ishte një prej pikave kyçe që unë erdha këtu. Mezi pres të filloj të marr urdhra nga ai dhe ta shpaguaj këtë besim”, ka thënë Vija.

/Ariglon Pali/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
7°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214