Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

David Luiz: Duam të përballemi me Spanjën

David Luiz: Duam të përballemi me Spanjën

0 Komentet 🕔19.06.2013 - 12:34

Qendërmbrojtësi i Brazilit, David Luiz, shpreh dëshirën e tij dhe të shokëve të skuadrës për t’u përballur me Spanjën kampione bote dhe Evrope në Kupën e Konfederatave.

Te dy ekipet u janë gëzuar fitoreve në turne të ndryshme. Kanë kaluar plot 14 vjet nga takimi i fundit midis dy skuadrave dhe 26 –vjeçari Luiz beson se turneu do të jetë një mundësi e mirë për t’u përballur në gjysmëfinale ose në finalen e Kupës së Konfederatave.

“Mendoj se të gjithë duam që të luajmë kundër Spanjës, sidomos unë dua shumë që të jem kundër tyre këtu në Brazil. Spanjollët kanë një skuadër të mirë për momentin. Ata janë të pjekur profesionalisht dhe luajnë një futboll të mirë. Kanë individë shumë cilësorë dhe realisht janë  shumë të mirë”, theksoi David Luiz në një konferencë për shtyp.

Ndërkohë, qendërmbrojtësi i Çelsit është duke u stërvitur për ndeshjen e ardhshme Brazil-Meksikë dhe po përgatitet për një 90 minutësh të vështirë të mërkurën kundër futbollistëve të Hoze Manuel della Torrës.

/Marenglen Kume/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
12°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-2°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
5°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Ice Pellets
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Clear
5°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr