Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

DASH: Dhuna në stadium erdhi nga mungesa e toleracës, zhgënjyese !

DASH: Dhuna në stadium erdhi nga mungesa e toleracës, zhgënjyese !

0 Komentet 🕔16.10.2014 - 13:16

Në konferencën e zhvilluar sot nga Departamenti Amerika I Shtetit është diskutuar edhe në lidhje me icidentit që ndodhi në Beograd. Zëdhënësja Jen Psaki është shprehur se mungesa e toleracës shkaktoi dhunën në stadium, e cila ishte shumë zhgënyese. Psaki u shpreh se Ambasada Amerikane nuk ka qenë e përfshirë në këtë aksident.

Pjesë nga konferenca e zëdhënëses e Departamentit të Shtetit Amerikan:

PYETJE: Serbia ka akuzuar Shqipërinë për atë që ajo e quan një provokim të qëllimshëm politik dhe e kanë fjalën për një banderolë shqiptare që fluturoi gjatë një ndeshje futbolli me Serbinë. Kjo çoi në përplasje gjatë lojës. Keni ndonjë reagim?

PSAKI:Është diçka shumë e pafat që kjo ndeshje futbolli u ndërpre nga dhuna. Sportet kanë një potencial shumë të madh dhe të vërtetuar për të bashkuar njerëzit kudo, edhe përtej kufijve. Dhe kur dhuna dhe mungesa e tolerancës shkelin një potencial të tillë, është zhgënjyese për të gjithë – sportistët, spektatorët, tifozët, dhe vendet e tyre. Ambasada e SHBA, sigurisht, nuk pati asnjë rol në asgjë që mund të ketë ndodhur mbrëmë.

PYETJE: Minikopteri juaj po e fluturonte flamurin?

PSAKI:Nuk kishim asnjë përfshirje, Matt.
PYETJE: Vendet kanë zhvilluar luftra, ose të paktën një luftë, për një ndeshje futbolli më parë.

PSAKI:Sportet krijojnë shumë emocione.
PYETJE: A dini nëse ka pasur ndonjë – ka pasur ndonjë kontakt me shqiptarët apo serbët nga SHBA – nga zyrtarë të SHBA për këtë?

PSAKI:Me sa kam dijeni jo. Mund ta kontrollojmë nëse ka pasur.

interviste

 

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214