Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Daçiç: 27 gusht, marrëveshje për çështjet kontestuese

Daçiç: 27 gusht, marrëveshje për çështjet kontestuese

0 Komentet 🕔22.08.2013 - 10:56

Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç është shprehur se ka bindjen se në vazhdim të dialogut në Bruksel, që do të mbahet  më 27 gusht, do të  arrihet marrëveshja për çështjet kontestuese lidhur me implementimin e Marrëveshjes së Brukselit. Presidenti bëri me dije gjatë një bisede telefonike me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, e cila po ndërmjetëson dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Daçiç ka thënë se po bëhen përpjekje shumë serioze për organizmin e zgjedhjeve lokale në Kosovë dhe ka bindjen se këto zgjedhje janë një hap drejt stabilizimit të gjendjes në krijimin e kushteve për mbijetesë të qëndrueshme të komunitetit serb.


/Ariana Saraçi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr